Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sběratelské Barbie

Pink Label

Panenky, které vychází v této edici, jsou určené pro sběratele všech věkových kategorií. Jejich počet není limitován a prodávají se za příznivou cenu. Jsou milým dárkem a zároveň vstupenkou do světa sběratelských panenek.

Black Label

Sběratelské panenky, jejichž krabice je označena etiketou black label, jsou vyráběny v počtu více než 25 000 kusů.  Jsou určeny primárně pro dospělé sběratele.

Silver Label

Stříbrná kolekce zahrnuje panenky, které jsou vyráběny v číslovaných edicích v maximálním počtu 25 000 kusů pro celý svět.

Gold Label

Počet očíslovaných sběratelských panenek ze zlaté edice nepřesahuje číslo 10 000.

V této edici jsou velmi často vydávány panenky, pro které šaty připravují světoznámí návrháři.

Platinum Label

Panenky z platinové edice se vyrábí v celkovém počtu 1000 kusů pro celý svět. Vždy se jedná o významné nebo speciální kousky.

  • Komunita sběratelů se stále rozrůstá a díky moderním technologiím je čím dál tím více propojená. Svět sběratelských panenek podněcuje k tvorbě speciálních blogů, diskuzních fór a stránek, kde nadšenci sdílejí fotografie svých sběratelských kousků a svou vášeň pro tento koníček.

  • Zatím nejdražší sběratelskou panenkou byla Barbie v malých černých šatech se šperky v kubistickém stylu vytvořenými světově proslulým designérem Stefanem Canturim. Náhrdelník, který navrhl, je tvořen vzácnými australskými růžovými diamanty.

Krásné a vzácné panenky

Sběratelská řada „Panenky z celého světa“

V roce 1980 spatřila světlo světa sběratelská řada s názvem Panenky z celého světa (Dolls of the World), která se od té doby stále rozrůstá. Představují se v ní panenky oblečené do tradičních národních oděvů či lidových krojů a v obličeji mají rysy odpovídající etniku, které reprezentují.

Barbie elfka z edice Faraway Forest

Magická fantasy edice Faraway Forest z roku 2014 představuje Barbie jako krásnou elfku, které nechybí špičaté uši a oděv inspirovaný lesní přírodou.

Panenky se slavnou tváří

Edice sběratelských panenek, které mají často podobu slavných osobností, k nejnovějším a nejzajímavějším kouskům patří Barbie Lagerfeld vytvořená ve stylu známého módního návrháře, sběratelská panenka s tváří Jennifer Lopez nebo třeba princ William s Kate Middleton ve svatebním.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář