Jdi na obsah Jdi na menu
 


Barbie slovník

OOAK = zkratka anglického označení "One Of A Kind" a znamená to v podstatě "jediná svého druhu". Označují se takto Barbie, které někdo přemaloval a změnil jejich vzhled tak, že se z nich stal jedinečný originál.

Makeover = z anglického "make over", což znamená předělat, změnit, přestavět. Takto se také označují Barbie, kterým jejich majitelé změnili image a nepodobají se už sériově vyráběným panenkám.

Vintage = podle slovníku znamená "rok výroby" nebo také "zastaralý". Sběratelé Barbie pod tímto slovem označují období let 1959-1972, kdy se vyráběly Barbie velmi dobré kvality, s těmi nejdrobnějšími detaily jako např. mini zipem, knoflíky apod.

NRFB = zkratka slov "Never Removed From Box", což znamená, že panenka nikdy nebyla vyndaná z originál balení. Je tedy v takovém stavu, v jakém byla vyvezena z výrobny.

MIB = je označení pro "Mint in box", což by se dalo přeložit jako "barbie, která už byla jednou vybalená z originál krabice, ale je v původních šatech a se všemi doplňky, které nejsou opotřebované třeba hraním dětí apod.".

Mint = dokonalá, nepoškozená, zbrusu nová. U panenek Vintage (viz výše) bývají slovem Mint označené Barbie, které jsou trošku opotřebované, ale nepoškozené.

NM (Near Mint) = znamená něco jako "jen lehce poškozená", třeba když má Barbie malou vadu na make-upu, jinou gumičku ve vlasech než byla na originále, malé zašpinění někde na těle nebo šatech.

EX / EC (Excelent) = vynikající, ukázková; panenka s tímto označením může mít opravdu jen malinkaté chyby na kráse, např. chybějících pár řas nebo lak na některém nehtu, nepatrně zašpiněné oblečení apod.

VG = je označení ze zkratky "very good", velmi dobrá. Panenky této kategorie mají velké vady jako např. ostříhané vlasy, téměř chybějící řasy, poškozený make-up, chybějící špičky prstů apod.

Poor = je z anglického slova "chudák, chudý" a přiřazuje se k panenkám, které jsou doslova zubožené. Nemají vlasy, ani původní oblečení, někdy třeba ani nemají původní tělo nebo jeho části. Takovéto panenky se nejčastěji objevují na různých sběratelských burzách. Ale i z nich se ještě mohou stát panenky, které se vrátí do skupiny Excelent :o)
Pozor při kupování panenek z druhé ruky - označení a zařazení do správné kategorie je čistě subjektivní. Pro někoho je ostříhaná panenka pořád ještě Excelent, jindy zase někdo napíše, že je panenka VG a přitom má třeba tělo úplně poničené, nefungují klouby atd.

Box-Date = pod tímto označením rozumějte rok výroby, který je na originálním balení/krabici panenky. Nemusí se ale shodovat s rokem výroby panenky, ta bývá většinou o rok mladší, tedy vyrobená až rok po datu, které je na krabici. Proto jsem si nedávno třeba koupila CHic Barbie 2006 a na krabici byl rok 2005.

Lucy Lips = vzniklo z anglického slova "luscious", což by se dalo přeložit jako svůdné nebo taky přesládlé. Lucy Lips jsou tedy velmi výrazné rty sytě červené barvy, které měly Barbie dřívějšího data výroby.

AA = je zkratka spojení African-American a je to označení pro Afro-Američanky, tedy Barbie tmavé pleti s afro-americkými rysy.

Caucasian = tímto slovem bývají označované Barbie se středoevropskými rysy, tedy Barbie se světlou pletí. Doslovný překlad je bělošský nebo také kavkazský.

BL = zkratka slova "bendable legs" neboli ohebné nohy. Toto označení se dává panenkám, které mají pohyblivé klouby na rukách nebo nohách. Poprvé se taková panenka Barbie objevila až v roce 1965.

SL = zkratka slova "straight legs" a to znamená, že má panenka rovné nohy bez kloubů. Takové se vyrábí ještě dnes, ale spíš u levnějších typů panenek.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

High blood pressure (hypertension)

(AImmenoCed, 8. 10. 2018 4:30)

Poids est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/acheter-cialis-pharmacie-paris/

Favourable Blood Pressure associated with older people

(AMotEndoff, 28. 7. 2018 2:37)

Compression est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre coeur bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la prendre facilement de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-pharmacie-ordonnance/

ahoj barbi

(bara hufova, 19. 7. 2016 10:41)

ahoj barbi musimse naneco zeptat jak mam napsat lmeno a přimeni napiš prosim budeš hodna ahoj bara