Jdi na obsah Jdi na menu
 


Barbie - Legenda mezi panenkami

15. 12. 2014

Historie úspěchu Barbie se začala psát v březnu roku 1959 na veletrhu hraček American International Toy Fair. Vynálezkyní panenky je paní Ruth Handlerová, která přišla na nápad vytvořit novou panenku a společně se svým manželem, spoluzakladatelem společnosti Mattel, dotáhla nápad až k realizaci.
Barbie získala své jméno po dceři Ruth Handlerové, Barbaře. Panenka Barbie dosáhla velmi brzo obrovské popularity, dávno už nejde jen o hračku, ale její příznivci si mohou užít třeba i Barbie filmy (momentálně je jich více než dvacet), speciální Barbie hry nebo Barbie pohádky. Samotná panenka má také velmi rozsáhlou rodinu a kamarády. A například na své Facebookové stránce má takřka pět a půl milionu fanoušků!

Panenka Barbie

Co způsobilo takovou popularitu panenky Barbie? V době svého uvedení takřka neměla konkurenci, většina panenek pro malé dívky představovala kojence či nemluvně. Oproti tomu Barbie byla mladá žena, která určitým způsobem reprezentovala sny malých děvčátek o jejich budoucnosti.
Úspěch panenky Barbie se dostavil takřka okamžitě, jen za první rok se prodalo kolem 350 tisíc kusů. Nejdůležitější součástí výbavy každé Barbie byly od začátku její šaty, její výbava a možnosti ale s úspěchem neustále narůstaly. Existují samostatné oblečky pro Barbie a ještě mnohem bohatší jsou doplňky pro Barbie. Panenku Barbie momentálně seženete v desítkách různých rolí a už dávno nejde jen o typicky ženská povolání. Co říkáte třeba na Barbie automobilovou závodnici? Mimořádně populární jsou i fiktivní postavy, jako třeba Barbie mořská panna.
Barbie je také objektem velkého sběratelského zájmu, vždyť existují doslova stovky různých verzí. Za vzácné panenky neváhají sběratelé utratit i tisíce dolarů.
Až vás panenky omrzí, můžete na oficiálních stránkách vyzkoušet třeba Barbie hry nebo svým dětem číst Barbie pohádky.

Barbie a přátelé

Barbie samozřejmě díky své popularitě získala i řadu dalších přátel. Nejznámější je určitě přítel Barbie, kdo by neznal známou dvojici Barbie a Ken? Ken se poprvé objevil v roce 1961. Kromě lidských přátel má Barbie třeba také psa, koně, existuje ale i edice se lvem, pandou nebo zebrou. Barbie se objevila i v dopravních prostředcích, od aut přes přívěsy až po džíp.
Jak vidíte, svět Barbie je skutečně rozsáhlý a neustále se rozšiřuje. Stačí si vybrat, co vás zajímá nejvíce.

68_75198_original.jpg  68_75199_original.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář